Milý badatelé, vydejte se s námi na prohlídku zámeckého parku Velké Březno, seznamte se se zajímavými dřevinami a užijte si hledání indicií :0))

V zámeckém parku rodu Chotků, jsme pro Vás připravili celkem deset stanovišť. Na každém, které naleznete, najdete ukrytý sáček obsahující kartičky. Každá badatelská parta si může vzít od každého druhu jednu kartu, celkem jich naleznete 24 ks. Na některých naleznete tajné znaky, které, když poskládáte správně podle šifrovacího klíče, Vám odhalí tajenku. Tajenka Vám napoví, jak máte používat nalezené kartičky. Na některých stanovištích máte splnit i drobné úkoly, tak směle do toho. Nezapomeňte se teple obléci, nám při přípravě bylo celkem zima :0)) A pokud pořídíte fotografie či videa, budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.

Přejeme Vám prima procházku a zábavu při plnění úkolů. Vaše badatelská akademie Datel

Stanoviště č.1

Najdi nádrž na vodu, u ní zídku, kde zelená rostlina jako palma vypadající, zvoucí se Yuka roste. Pod ní najdeš, co hledat máš, vezmi si od každého druhu pouze jeden, zbytek pečlivě uschovej pro další hledače:0))

Stanoviště č.2

U nádrže habr roste, v jeho lůně hledej další indicie a na cestu zpět vrať se

Stanoviště č.3

V parku zábavu též najdeš, raritou je dřevěná stavba, poznáš, jaké hře se zde majitelé zámku oddávali? Pečlivě si stavbu prohlédni, v její těsné blízkosti najdeš možný úkryt pro malé šelmičky a v ní další kartičky.

Stanoviště č.4

Najdi buk lesní převislý č.52 a v jeho větvích hledej hnízdo, pečlivě pak prosím hnízdo dej zpět pro ostatní hledače:0)

Stanoviště č.5

Kousek od stanoviště č.4 uvidíš dvě borovice, smrk a modřín opadavý, smrk je ten správný, kde další kartičky najdeš.

Stanoviště č.6

Najdi strom č.54 v kmeni buchtovníku najdeš další kartičky.

Při jeho hledání, můžete mít pocit, že jste vešli do sklepa plného jablek…„buchtovník“, zmarličník japonský, udiví nosy návštěvníků až na podzim. Jeho zlatožluté listy zvolna opadávají a začínají tlít. V té chvíli voní jako ty nejvoňavější maminčiny buchty, právě z trouby vytahované. Teď v prosinci už vůně bude slábnout, ale třeba ji ještě ucítíte, při přípravě stanoviště ještě voněl buchtovník na dálku.

Stanoviště č.7

Pod buchtovníkem najdi červenou floribundu, po pravé straně v kmeni hledej další. Najdeš zde ukrytou hru, můžete si vyzkoušet na kolik pokusů se Vám podaří omotat provázek
s kuličkou :0))

Stanoviště č.8

Pod floribundou uvidíš starý moudrý strom, v jeho kmeni hledej.

Stanoviště č.9

Najdi strom č.15 Metasekvoj čínská u ní stojí lampa jako z Narnie a lípa srdčitá skrývá karty další

Stanoviště č.10

Žlutý domek na vodě u něj brána stromová je. Do ní vejdeš a zprava u rybníčka v jejích větvích poslední karty najdeš.:0)

Nápověda pro ty, kdo neznají žádné šifry:0)) Zlomky

page2image40350096