Vážení a milí přátelé vědy,
zejména z řad dětí a mládeže, jejich rodičů nebo prarodičů!

 

Chcete se naučit číst (a třeba i trochu psát) některé egyptské hieroglyfy?
Tak určitě ve čtvrtek odpoledne přijďte do ústeckého muzea!

 

Jménem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a populárně vědeckého magazínu Českého rozhlasu Sever Planetárium vás srdečně zveme na další Café Nobel Bez kofeinu, přátelské setkání s vědou, určené tentokrát především dětem a mládeži.
Dospělí mohou oficiálně přijít pouze v jejich doprovodu, ale ani „bezdětné“ návštěvníky nevyženeme – mohou obsadit zbylá volná místa.
Doporučená rezervace na mailu muzeumusti@muzeumusti.cz.

 

Čtvrtek 9. listopadu 2023 od 17 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem
Téma: Tajemství egyptských hieroglyfů
Jak se psalo staroegyptskými hieroglyfy? Kdy se jejich znalost ztratila a proč trvalo celá staletí, než se je podařilo rozluštit? Proč se staří Egypťané báli, že znaky jejich písma mohou obživnout? Co mají společného egyptské hieroglyfy a naše smajlíky a co všechno z hieroglyfů můžeme nalézt v dnešním písmu? Na to vám odpoví egyptoložka Renata Landgráfová.

 

Mgr. Renata Landgráfová, Ph.D. je pravidelnou členkou české archeologické expedice v egyptském Abúsíru. V současné době se věnuje především překladům a interpretaci náboženských textů ze šachtových hrobek Sajsko-perské doby.
Víc informací na http://cafenobel.ujep.cz/landgrafova.html.

 

K účasti se můžete přihlásit i prostřednictvím Facebooku a pozvat tak na ní i své přátele – https://www.facebook.com/events/1148884896079327. Potvrzení účasti na Facebooku neznamená rezervaci místa.

 

Partnerem Café Nobel je nakladatelství Academia (http://www.academia.cz), součástí večera je soutěž o knihu a také o předplatné časopisu Vesmír.